INSTRIDE DALMATIANS

Click here to edit subtitle

Australian SUPREME Champion
Paceaway Coffee Beanz

*BEANZ*

Sire: Sup Ch Paceaway Xtreme Impact
Dam: Sup Ch Paceaway Nite Fire

Multi Best In Group &
Runner Up Best In Group


*A few of Beanz Wins*
*Best of Breed, Puppy In Group & PUPPY IN SHOW @ Southern Agricultural Society 11th October 2014 Judge: Mrs B Doyle (Vic)
*4th Place Puppy Sweepstakes @ Gawler Kennel Club Judge: Ms C Currie (SA)
* Best of Breed & Puppy In Group @ Australian Cattle Dog Club (All Breeds) Judge: Mrs F Crooks (Vic)
* Best of Breed & Runner Up Best in Group @ Australian Cattle Dog Club of SA (All Breeds) Judge: Cheryl Currie (SA)

*Best of Breed & Best In Group 4th @ Ladies Kennel Club, Judge: Ms Y Smith (NZ)
*Best of Breed & Best in Group 4th @ Ladies Kennel Club, Judge: Mrs L Strongman (NZ)
*Best of Breed & Best In Group 3rd @ Dogs SA Winter International
*Best of Breed, Runner Up Best In Group, Intermediate In Group @ Adelaide Kennel Club, Judge: Mr C Hamilton (Vic)
*Best of Breed, Best In Group, Intermediate In Group @ Projected Improvements Committee, Judge: Mr M Wilkinson (Vic)
*Best of Breed, Runner Up Best In Group, Intermediate In group @ SA Poultry & Kennel Club, Judge: Mr K Harris (Phil)
*Reserve Bitch & Runner Up Best of Breed @ Royal Adelaide Show 2015, Judge: Mr A Kelly (Ireland)
*Best of Breed & Intermediate In Group @ Adelaide Hills Kennel Club, Judge: Mr T Iwamoto (Japan)
*Best of Breed & Intermediate In Group @ Lefevre Kennl Club, Judge: Miss M Joyce (Vic)
*R/U Best of Breed & intermediate IN SHOW @ Lefevre Kennel Club, Judge: Mrs S Bruno (Qld)
*Best of Breed & Intermediate In Group @ Gawler Kennel Club, Judge: Mrs T Comerford (NSW)
*Best of Breed, BEST IN GROUP & Intermediate In Group @ Gawler Kennel Club, Judge: Mrs R Easton (NSW)
*R/U Best of Breed & Intermediate In Group @ Metropolitan Kenn Club, Judge: Mrs J Bray (NSW)
*Best of Breed & Best In Group 2nd @ Murray Valley Kennel Club, Judge: Mr D Bowe (WA)
*Best of Breed, R/U Best In Group & Intermediate In Group @ Marion Kennel Club, Judge: Mrs E Stadler (South Africa)
*Best of Breed, BEST IN GROUP, Intermediate IN Group @ SA Poultry & Kennel Club, Judge: Mrs S Norris-Jones (Canada)
*Best of Breed, R/U Best In Group & Open In Group @ Riverland Dog Training & Kennel Club, Judge: Mrs S Reeve (NSW)
*Best of Breed & BEST IN GROUP @ Murray Valley Kennel Club, Judge: Mr G Wilshier (Qld)
*Best of Breed & BEST IN GROUP @ Murray Valley Kennel Club, Judge: Mrs J Mannell (Qld)
*Best of Breed & BEST IN GROUP @ Port Pirie Kennel Club, Judge: Mrs B Hyde (NZ)
*Best of Breed & BEST IN GROUP A Port Pirie Kennel Club, Judge: Mr C Graham (NZ)
*Best of Breed & Runner Up Best In Group @ Port Pirie Kennel Club, Judge: Mrs J Butterfield (SA)
*Best of Breed & Runner Up Best In Group @ Port Pirie Kennel Club, Judge: Mr T Kerley (SA)
*Best of Breed & Runner Up Best In Group @ Port Pirie Kennel Club, Judge: Mr B Harris (NZ)
*Best of Breed & BEST IN GROUP @ All Breeds Dog Club, Judge: Mr Y Mori (Japan)
*Best of Breed & BEST IN GROUP @ Adelaide Plains K & O Club, Judge: Mrs E Moreland (SA)
*Best of Breed & BEST IN GROUP @ Riverland DT & KC, Judge: Ms M Joyce (Vic)
*Best of Breed & BEST IN GROUP @ Port Pirie Kennel Club, Judge: Mr R Lucas (NSW)
*Best of Breed & Runner Up Best In Group @ Marion Kennel Club, Judge: Mrs J Brownlie (NZ)
*Best of Breed, Runner Up Best In Group, Australian Bred IN SHOW @ Adelaide Hills Kennel Club, Judge: Ms E Nielsen (Sweden)